Хризантема – королева осені

#Флористичні_поради

 

Вазонок з хризантем – цікавий та цінний подарунок осінню

Із приходом осені в усіх садах починають цвісти хризантеми. Барвисті та яскраві квіти милують наше око до самих морозів. Недаремно хризантеми називають “королевою осені”. А ще найвідоміші ботанічні сади влаштовують “бали хризантем” щоб кожен зміг побачити, помилуватися цією красою та надихнутися в останні теплі осінні дні. Цю квітку, яку японці обожнювали настільки, що одяг із зображенням хризантем могли носити лише члени імператорської родини, а стародавні китайці вживали її пелюстки у їжу, згадував Конфуцій у своєму трактаті “Весна та осінь”.

Високорослі, низькі, з великими квітами і суцвіттями дрібних, найрізноманітнішої кольорової палітри, хризантеми є чудовим подарунком з будь яких приводів, а часто можна і без приводу, просто зробити приємне близькій людині. Адже сучасні магазини пропонують хризантему не лише зрізану, але і у горщиках. Висадивши таку квітку у відкритий грунт та при правильному догляді вона швидко розростеться та щедро цвістиме для вас протягом років. А ще хризантеми у горщиках можна як кімнатну рослину розміщувати у квартирі чи на балконі.

 

Догляд за хризантемами, висадженими надворі

Слід пам’ятати, що, як і будь якій іншій рослині, хризантемі потрібен правильний догляд, полив, підживлювання та зимування. Їй загрожують різноманітні хвороби та шкідники. Тому садити хризантему у відкритий грунт слід пізньою весною, в кінці травня- початку червня, коли вже остаточно минуть пізні заморозки. Можна також і восени, проте це слід зробити за 2-3 тижні до перших заморозків, що рослина прижилася та вкоренилася.

Хризантема теплолюбна рослина. Тому обираючи місце для її посадки це слід врахувати і посадити рослину у захищеному від протягів сонячному місці. Ця квітка любить вологий грунт, проте не терпить застою води у корені. Найкраще вона ростиме на горбочку, де вода одразу стікатиме і не застоюватиметься у коріннях рослини. Для густоти кущів, коли саджанці випускають восьмий листок, потрібно їх прищипувати. Також слід прищипувати і бічні молоді пагінці для отримання кущика кулястої форми, пухнастого та яскравого.

Купити хризантеми у ЛьвовіНе можна забувати регулярно підживлювати рослину, прополювати бур’яни, щоб вона не захворіла, та вчасно розпушувати грунт. На зиму не забувайте обрізати стебла рослини (не нижче 10-15 см від землі), підгорнути землею та вкрити її опалим листям чи хмизом. Ця “ковдра” не повинна бути надто щільною, щоб рослини не випріли під нею. Весною не забудьте при сталій теплій погоді зняти її для повноцінного росту рослини. Так можуть перезимувати дрібноквіткові сорти хризантем, великоквіткові ж потрібно викопувати та зберігати у холодних вологих приміщеннях. Якщо ж приміщення не надто вологе потрібно слідкувати щоб не пересихала земля та час від часу злегка поливати її. При мінімальному догляді ця не надто вибаглива багаторічна рослина ростиме у вашому саду та щедро віддячуватиме вам за увагу та догляд рясним цвітінням до самих морозів.

 

Правила вирощування хризантеми як кімнатної рослини

Якщо ж ви вирішили вирощувати хризантему як кімнатну чи балконну рослину, то її варто розміщувати на східних або західних підвіконнях, регулярно поливати та підживлювати, обривати сухі квіти та пожовкле листя. Щоб сформувати гарний густий вазон її також слід у період активного росту прищеплювати та обрізати. А ще молоді рослини щорічно слід пересаджувати у більший горщик, дорослі – раз у 2-3 роки. Особливістю вирощування хризантем є те, що після цвітіння їх слід ввести у стан спокою. Для цього рослину обрізають та виносять у холодне приміщення. Коли рослина випустить нові паростки її слід при потребі пересадити та повернути у попередні умови для успішного росту та цвітіння. 

Завдяки різноманітності кольорів та сортів хризантем із них можна створити яскраву та неповторну композицію, яка притягуватиме захопливі погляди  друзів та сусідів.