Особливості догляду за орхідеями

#Флористичні_поради

Ідеї по вирощуванню орхідей

orhidei_optОрхідея – найбільше поширена кімнатна рослина на сьогоднішній день. Чи не в кожному будинку чи квартирі на підвіконні ми можемо побачити цю неповторну красу. Проте не всі любителі цих чудових рослин знають, як правильно доглядати за ними, щоб вони рясно цвіли і тішили наше око  якнайдовше. Наприклад, не всі знають, що не варто розміщувати орхідеї на південному підвіконні. Вони люблять світло, але бояться прямих сонячних променів. Тому оптимальний варіант для цих рослин – східне або західне вікно, столик недалеко від вікна. Взимку світловий день триває недовго, тому орхідеї потребують додаткового освітлення. Заздалегідь слід подбати про спеціальні люмінесцентні або фітолампи.  Також зимою їх не варто тримати на підвіконні, тому що біля вікна розміщена батарея центрального опалення. Вона занадто пересушує повітря, а ця рослина – вологолюбива. Окрім цього, пересушене повітря – чудове середовище для розвитку павутинного кліща.

Як правильно поливати орхідеї?

orhidei-optОрхідеям потрібен регулярний  полив. Поливати орхідею варто м’якою водою кімнатної температури. Якщо ви берете воду з-під крану, краще її перекип`ятити і остудити. При поливі використати 2/3 води, а решту вилити. Єдиних рекомендацій для поливу немає, господар сам може вирішити як найкраще поливати рослину. Адже у кожній кімнаті повітря є різної температури, вологості. Проте слід пам’ятати, що рослина швидше пристосується до нестачі води, ніж до її надлишку. При занадто вологому субстаті коріння квітки почне загнивати і вона загине. Окрім цього, у період спокою полив слід зменшити.

Існує два види поливу орхідей: лійкою або повне занурення у воду. Лійкою поливаємо по всій поверхні покриву до цього часу, поки вода не почне стікати у піддон. Потім трішки почекати поки вся рідина не стече на піддон і вилити її. При зануренні у воду ми опускаємо  рослину трохи більше як до середини горщика у воду кімнатної температури на 20-30 секунд, потім піднімають над водою щоб вона стекла, і ще раз занурюємо. Після поливу найважливіше – це прослідкувати, щоб коріння не було у воді (тарілочка має бути сухою). Можна тримати орхідеї у спеціальних горщиках – кашпо. У них є підвищення посередині, і тому корінці ніколи не будуть у воді.

Які горщики найкраще підходять для вирощування фаленопсисів?

Щодо горщиків, то орхідеї можна вирощувати у глиняних, скляних і пластикових горщиках.  Проте загальною вимогою до всіх горщиків є те, що його висота і діаметр повинні бути однаково пропорційними, отворів, що забезпечують вентиляцію рослинам, має бути максимально багато. Чим краща вентиляція, тим комфортніше рослина буде себе почувати. У магазині ми купляємо квіти у пластикових горщиках. Вони зручні тим, що через прозорий пластик ми можемо спостерігати за зволоженістю субстату, станом кореневої системи та у таких горщиках самостійно можна регулювати за допомогою підручних інструментів кількість отворів. Єдиний недолік цих горщиків – їх вигляд. Тому часто разом із ними слід купити декоративний горщик-кашпо. Горщики-кашпо бувають різноманітних конфігурацій та кольорів, що дозволяє підібрати їх максимально точно до свого інтер’єру.

Горщики для орхідейГлиняні горщики добрі тим, що утримують прохолоду влітку і тепло взимку. Це запобігає перегріванню чи переохолодженню відповідно кореневої системи рослини. Проте слід звернути увагу, що ці горщики повинні бути із глянцевим покриттям також і всередині, що попередить приростання коренів до стінок горщика. Також для зменшення перегріву кореневої системи глиняні горщики слід купувати світлих тонів.

Найкраще виглядають скляні горщики. Проте через певні нюанси вони використовуються, як правило, квітникарями з досвідом. Вони вміють розрахувати кількість та кратність поливу, якість дренажу на дні горщика.  Скляні горщики для орхідей бувають у вигляді ваз, келихів, колб і навіть пробірок.

Підживлення орхідей

Окрім поливу потрібно пам’ятати що рослини потребують і регулярного підживлення. Добриво для орхідей найкраще купити у спеціалізованому магазині. Проте взимку у період спокою рослини підживлювати не варто.

Отже, така красуня як орхідея не потребує надзвичайного догляду. Якщо дотримуватися простих рекомендацій, то вона буде радувати вас своїм цвітом довго. Купити  орхідею Ви зможете в нашому магазині, замовивши з доставкою або завітавши за адресою м. Львів, вул. Промислова, 52