Що наречена має знати про весільну флористику?

#Флористичні_поради

Квіти – обов’язковий елемент будь-якого весілля. Але при виборі весільної флористики важливо враховувати не тільки красу тих чи інших квітів, але і безліч інших – і не менш важливих – аспектів.

Будь впевнена у своєму виборі

Почавши підготовку до того, як ти визначишся з концепцією і форматом майбутнього свята, ти ризикуєш купити щось до весілля, а потім передумати. Коли ти не знаєш, чого саме хочеш, то здається, що хочеться всього. І в підсумку напередодні весілля ти розумієш, що обрані квіти зовсім не підходять інтер’єру ресторану, а букет з білих троянд не поєднується з твоїм образом в стилі бохо.

Але змінити щось напередодні весілля вже неможливо – квіти давно замовлені, букет зібраний. Щоб такого не сталося, заздалегідь склади мудборд і обговори концепцію весілля з флористом-оформлювачем (в ідеалі – відвідай разом з ним весільний майданчик). Тоді ти будеш точно впевнена в тому, що квіти і декор підібрані вірно, а значить, не будеш піддаватися паніці напередодні святкування.

Обирай квіти враховуючи сезон

Весільна арка прикрашена квітамиНавряд чи, вибираючи дату весілля, ви з нареченим відштовхувалися від того, які квіти ти хочеш використовувати в декорі столів. Але обраний сезон в значній мірі визначить флористичне оформлення твого свята. У всіх кольорів є сезонність, і потрібні тобі квіти можуть просто бути відсутніми у продажу.

Деякі квіти в несезон все ж можна дістати, але їх вартість буде невиправдано висока. Наприклад, якщо ти мрієш про анемони в червні, півонії в серпні або лілії в листопаді, тобі слід бути готовою до істотного збільшення витрат на флористику. Якщо ти не можеш собі це дозволити, вибирай квіти по сезону – вони не тільки обійдуться дешевше, але і будуть кращої якості.

Догляд за квітами під час свята

Навіть якщо ти вибрала найкращого флориста і найдорожчі квіти, це не гарантує того, що твій букет нареченої збереже прекрасний вид протягом усього дня. Є такі сорти квітів, які швидко в’януть, якісь погано переносять холод, інші – спеку. Про це тебе повинен попередити професіонал.

Але навіть підібравши правильні сорти, ти ризикуєш виявити, що квіти під вечір зів’яли. Тому що навіть найстійкішим сортам потрібен правильний догляд. Не тримай букет на сонці занадто довго – якщо в даний момент він не потрібен для фотосесії, краще заховати його в тінь. А під час банкету – поставити в вазочку з водою. І, до речі, протягом дня намагайся не класти букет, а ставити – так бутони не помнуться.

Розраховуйте бюджет відведений на флористику заздалегідь

Складаючи весільний бюджет, не забудь винести в окрему графу витрат витрати на флористику. Як правило, вони складають 10-15% від загальної вартості весілля. Але тут багато що залежить від обраних кольорів і масштабів оформлення: чи хочеш ти, щоб весільна арка потопала в півонії, або ти віддаєш перевагу більш мінімалістичним рішенням? Чи будуть потрібні центральні композиції в класичному стилі або концепція весілля допускає більш економічні варіанти декору столів – наприклад, гірлянди із зелені?

Користуйтеся послугами тільки справжніх професіоналів

Всі наречені розуміють, що ведучі або фотографи – це професіонали зі своїм баченням і стилем, і вибирають тих, з ким вони на одній хвилі. Але до пошуку флористів багато наречених досі ставляться не так серйозно – адже всі вони працюють з одними і тими ж квітами, значить, і результат повинен виходити приблизно однаковим. Але це не так. І постачальники різні, і якість квітів, і рівень майстерності. Чи враховує твій флорист сезонність, стилістику, сполучуваність і навіть аромат квітів? Не кажучи вже про те, що не всі флористи, які роблять букети нареченої, займаються оформленням весілля.

Прислухайтеся до думки флориста

Прикрашений весільний стіл«Зробіть мені саме так, як на цій картинці», – найчастіше саме до флористів нареченої звертаються з подібним проханням. І не враховують, що вихідні умови можуть бути різними – сезон, бюджет, можливості доставки тих чи інших кольорів. Те, що ти бачиш на фото в Pinterest, не завжди можна втілити в життя – і якщо професіонал радить тобі розглянути інші варіанти, варто до нього прислухатися.

Флорист точно знає, які квіти не варто поєднувати один з одним, які сорти підійдуть для стилістики твого весілля і як правильно доглядати за ними, щоб вони виглядали свіжими протягом всього дня. І якщо ти звернулася до нього за професійною допомогою, дозволь йому робити свою справу і не контролюй кожен його крок і кожну квіточку.

Не чекайте одразу чіткої відповіді на питання про вартість

У організаторів або весільних фотографів, як правило, є прайс-лист, в якому прописана вартість їх послуг. Коли ти задаєш це питання флористу разом з фотографією з Pinterest або просто з історії, знайденої в інтернеті, не чекай, що тобі дадуть точну відповідь.

Адже вартість квітів варіюється в залежності від міста та сезону. Тому навіть для приблизної відповіді, флориста знадобиться додаткова інформація: дата весілля, локація, умови, кількість гостей і ін. А повний кошторис ти зможеш отримати тільки після особистої зустрічі.