Весільний букет у різних культурах

#Флористичні_поради

Традиції весільного букету в різних культурах

Із давніх часів при оформленні весіль за допомогою красивих, ароматних та неповторних квітів намагалися підкреслити важливість події, подарувати незабутні емоції як молодятам, так і запрошеним гостям. Живі квіти використовують не тільки для весільного букету нареченої, а й для виготовлення бутоньєрки для нареченого чи вплітають у зачіску нареченій. Створення весільного букету – це окремий напрям у флористиці, це витончене та прекрасне мистецтво, при створенні якого потрібно враховувати багато нюансів: це і колір та фасон плаття нареченої, і стилістика самого весілля, і оформлення зали. Весільний букет нареченої як у Львові, так і у багатьох країнах світу вважається важливим атрибутом весілля із яким пов`язано багато традицій та прикмет.

Букет нареченої на Сході

Із давніх часів весільні букети у Китаї були яскраво-червоними. Такий же колір використовувався і для декору, і для прикраси зачіски нареченої, плаття.

У Японії наречена тримає у руках віяло із квітковим малюнком, а свіжі хризантеми використовують для прикраси волосся.

Для оформлення як букету нареченої, так і самого весілля в Індії найчастіше використовують квіти лотосу.

Весільний букет та традиції в Європі

Раніше нареченій збирали флористичну композицію із трав, а традицію компанувати букет із квітів ввела королева Вікторія. За її велінням у букети почали додавати квіти із апельсинового дерева, а середні віки у Великобританії часто нареченим давали букети із чорнобривцями, пелюстки троянд використовувалися для осипання молодят щоб їхній шлюб був довгим та щасливим.

 Оранжевий колір у Іспанії вважається кольором удачі, тому квіти цього кольору використовуються не тільки у букети нареченої, а й для прикраси зачіски нареченої.

Гречанки у весільні букети часто додають квітки апельсину, а раніше створювали композиції із спецій та ароматних трав для відлякування злих духів.

Наречені-скандинавки також використовували в весільних букетах ароматні трави, проте вони вважали що ця складова допомагатиме чоловіку-вікінгу у далеких подорожах.

У минулому в Австрії для оформлення весільних букетів використовували вінки мирти, як символ щасливого шлюбу.

Традиції в оформленні весільних букетів у Америці

Весільний букет ціна

Традиція кидати подружкам букет нареченої у Львові не нова, а зародилася вона у Америці. Це була красива церемонія, що супроводжувалася побажаннями зустріти кохану людину тій дівчині, що спіймала весільний букет.

Весільний букет в Україні

У слов`ян не було традиційного весільного букета, його замінював вінок на голові нареченої, який плели не тільки із квітів, але і з цілющих трав. Кожна рослинка у вінку мала своє значення, де ромашки символізували кохання, а колоски жита – добробут.

Найчастіше для складання флористичної композиції нареченої використовують квіти ніжних пастельних тонів, проте сучасні наречені експериментують і не відмовляють собі у порушенні усталених традицій. Головне, щоб створений флористами виріб вдало гармоніював із образом нареченої та радував оточуючих.