Як вибрати діловий букет? Прикрашаємо трудові будні

#Флористичні_поради

На сьогоднішній день дотримання ділового етикету передбачає можливість піднести оригінальний букет квітів, який уособлює не тільки особисте ставлення до адресата, а й пошану ділових якостей партнера по роботі. Такий подарунок дуже порадує адресата і створить особливу атмосферу. До того ж доведено, що вдало підібраний діловий букет, наприклад, для бізнес-партнера, дозволить привернути до себе людину, підвищить престиж компанії в її очах, а також значно вплине на результат переговорів.

Коли доречно дарувати букет?

 • Діловим партнерам можна подарувати квіти для зміцнення стосунків на офіційних зустрічах. Букет висловить ваші подяку та повагу.
 • Начальнику подаруйте букет у значні для компанії дати: ювілей фірми, відкриття нового офісу.
 • Колегам приємний подарунок можна зробити при підвищенні по службі, з нагоди вдалої доповіді, у день народження.
 • Вручати квіти прийнято при виході співробітника на пенсію, а також букетом можна потішити колегу на лікарняному, доклавши записку з побажаннями про одужання.

Правила вибору ділового букету

Оскільки така квіткова композиція має особливий статус ділового букета, то при покупці необхідно дотримуватися суворих правил ділового протоколу. Насамперед, варто враховувати, що цей букет не має поділів на чоловічий чи жіночий. Саме тому, він не повинен бути жіночним, однак і не повинен бути надто суворим та чоловічим. Важливо при виборі кольорів знати лише переваги адресата і це розцінюється як високий показник ділової культури.

За якими критеріями варто обирати бізнес букетВибір квіткової композиції має бути заснований на таких принципах:

 • розмір букета має бути середнім. Дуже великий букет буде доречним лише начальника, а для інших працівників розмір букета має бути відповідно до їх статусу;
 • упаковка квітів має бути строгою, стриманою і не яскравою. На сьогоднішній день можна легко знайти таку декоровану, стильну та лаконічну упаковку для квітів. Зазвичай діловий букет має подовжену форму, що нагадує усічений конус. Така форма символізує енергію, успіх і процвітання, що дуже доречно для просування компанії. Якщо оформити букет більш витягнутою формою, це буде говорити про прагнення вперед і високу силу, що буде відмінним подарунком для працівника нової фірми, що розвивається;
 • віддавайте перевагу дорогим квітам. Це буде правильно, особливо якщо фінансове становище одержувача та дарувальника приблизно однакові. Особливе значення у піднесенні ділового букета має почуття міри та такту, тому слід ретельно продумувати квіткову композицію. Найкращими варіантами дорогих та величних квітів є: троянди, лілії, орхідеї, калли. Букет з них буде чудовим презентом як для чоловіка, так і для жінки. Ви можете подарувати у вигляді ділового букету оригінальні екзотичні квіти, які ділові партнери гідно оцінять.

Декілька правил з вибору букета:

Перше правило, яке допоможе при виборі подарунка – уявіть, як виглядатиме ваш бізнес-партнер із квітами в руках. Букет повинен бути гармонійним: високій людині не варто дарувати маленький букетик, чоловікові невеликого зросту не потрібно вручати метрові троянди, жінці не даруйте щось занадто романтичне, ви ж не на побаченні, і нікому не варто підносити польові квіти або сухоцвіти, які нагадують про безтурботну відпустку. Оптимальний розмір ділового букета становить 50 см в обхваті та максимум стільки ж у висоту.

Друге правило – букет має бути безпечним.

 • Без запаху.
 • Без колючок. Це потрібно, щоб не порвати костюм чи колготки, а отже, у троянд ці колючки потрібно обрізати.
 • Без пилку. Пилок може обсипатися на білу сорочку чи блузку, отже обережніше з каллами.

Третє правило – він має довго стояти. А значить, треба подумати або про вазу, або про портбукетницю — спеціальну пластикову трубку, в яку вставляється флористична губка, завдяки якій квіти довго живуть без води.

Недоречні квіти

Деякі квіти у ділових букетах недоречні впринципі. Це стосується ніжних рожевих півоній, які не виглядають достатньо впевненими для ділового подарунка. Півонії – квіти, які підійдуть для інших цілей. Польові квіти – гарний вибір для романтичного подарунка, але поганий – для презенту начальниці чи партнеру з бізнесу. Тюльпани теж не підходять як подарунок діловому партнеру, вони краще виглядають у романтичних букетах.

Бізнес букет: в якому кольорі обратиКолір букета

За відтінком квіткові композиції відповідають певним стандартам ділової етики. Найчастіше використовують такі кольори:

 • червоний – символізує лідерство, освіченість, самодостатність, впевненість у діях. Підходить відтінок для політиків, керівників;
 • синій – ідеальний для людей, навчених знаннями та досвідом, з діловими якостями, він означає умиротворення, спокій, підкреслює добрий смак;
 • білий – розбавить яскраві, насичені тони, розповість про вміння розпочинати переговори, знаходити компроміс та правильні рішення;
 • жовтий – спрямованість уперед, благополуччя, достаток. Цей колір має бути у букетах творчих особистостей, які готові відкривати світ;
 • зелений – у композиціях обов’язково присутні зелене листя, воно означає силу та витривалість, прагнення до співпраці та знаходження правильних рішень.