Квіткові букети надзвичайно різноманітні, і навіть найскромніший букет стане приємним компліментом жінці чи подарунком чоловікові незалежно від віку. Однак при виборі квіткової композиції важливо звертати увагу не тільки на колір та форму квітки, але і на свіжість.
5 найкращих способів вибрати свіжі квіти
-
- Якщо берете квіти поштучно, вибирайте бутони, що напіврозпустилися. Якщо у квітів гладкі і щільні бутони, які тільки-но почали розпускатися, то у них попереду велике майбутнє. Якщо ви бачите перед собою в інтернет-магазині квітів бутони, що повністю розкрилися, не купуйтесь на їх красу. Швидше за все, їм залишилося недовго – максимум 2 чи 3 дні. Зверніть увагу на нижні пелюстки троянд або гвоздик, нехай вони будуть деформовані – це не біда. Ці пелюстки захищають від в’янення інші. А ось якщо частина нижніх пелюсток висмикнута, значить процес в’янення вже йде повним ходом і продавець таким чином просто намагається його приховати. Не купуйте тюльпани, стягнуті резинкою або скотчем.
- Якщо вибираєте букет, дивіться, щоб частина квітів уже розпустилася, а частина ще ні. Такий букет набагато довше виглядатиме красиво: коли частина квітів поникне, інші розпустяться і «прикриють» зав’ялі.
- Вибирайте квіти з максимально пружними та не пошкодженими листям та пелюстками. Перевірити пружність пелюстки просто – її потрібно трохи зігнути і відпустити. Якщо вона повернувся на колишнє місце, значить квітка свіжа, а якщо ні – на жаль. Еластичність – основний показник свіжості. Адже це означає, що бутон і листя все ще просякнуті вологою. Ще один тест для перевірки пружності. Візьміть квітку за кінчик стебла. Якщо вона свіжа, то він не нахилиться.
- Не купуйте квіти із комахами. Наявність комах свідчить не на користь свіжості квітки. Мурахи та попелиці скорочують життя зрізаних рослин. Про хворобу квітів може говорити білий наліт на листі. Дарувати такі квіти в жодному разі не можна. Це може призвести до зараження та хвороби домашніх тварин.
- Не беріть квіти з стеблом, що підгнило, їм не довго залишилося – максимум день або два. Підгниле стебло може бути слизовим на дотик, – ознака того, що квітка вже довго простояла у воді, яку не змінювали. Зріз стебла має бути вологим, світлим і не мати сторонніх запахів. До речі, можна звернути увагу також на тичинки кольорів, якщо такі є. Якщо квіти свіжі, на них не повинно бути пилку.
Поради щодо визначення свіжості деяких найпоширеніших квітів
- Щоб перевірити, чи свіжа троянда, потрібно торкнутися її бутона біля основи стебла: якщо він твердий, значить, свіжа троянда. Листя має бути насиченого зеленого кольору і не опуститися. Зверніть увагу на те, щоб у квітки троянди була «сорочка» – крайні зовнішні пелюстки, грубіші і пом’яті. “Сорочка” захищає квітку, і зазвичай флористи видаляють її вже в вашій присутності. Стебло троянди має бути товстим до самої головки. Багато залежить і від сорту троянд. Найбільш стійкими є Гран-прі, Осіана, Рафаелло, але чемпіоном у цій категорії, безумовно, є біла троянда Аваланж.
- Якщо ви вирішили придбати хризантеми, зверніть увагу на серединку квітів: вона в жодному разі не повинна бути чорною. Подивіться на листя кущової хризантеми, вони повинні бути пружними, мати насичений колір.
- Лілії флористи рекомендують вибирати такі, щоб на гілці було багато бутонів. Бутони мають бути зеленого кольору, жовті вже не розпустяться.
- Купуючи гвоздики, також слід звернути увагу на стебло: воно має бути жорстким, таким самим, як і головка квітки. Взагалі, визначити свіжість гвоздики дуже нескладно: стара квітка відразу виділяється неяскравим кольором і скуйовдженою головкою.
- Тюльпани, як правило, живуть дуже недовго, тому вибирати варто ті квіти, бутони яких ще не розкрилися. Зверніть увагу на пелюстки: якщо їх верхні кінчики потемніли і трохи підсохли, такі квіти брати не слід. Пелюстки мають бути без плям чорних та жовтих відтінків.
Купівлю букетів краще здійснювати у спеціалізованих магазинах, пристосованих під зберігання та створення мікроклімату живого товару. Температура у приміщенні з рослинами має підтримуватися в межах +10 градусів, а вологість штучно підвищена. У такому приміщенні рослини не випаровують вологу і довше зберігають свіжість.
Слід уникати покупки рослин, що прибули здалеку, тому що їх привозять вже в зрізаному вигляді, а для збереження свіжості наповнюють різними речовинами, які шкідливі для здоров’я людини.
На свіжість зрізаних квітів впливає вода, у якій вони стоять. Вода в ємностях повинна бути прозорою, чистою, без плаваючого листя, цвілі і не повинна мати неприємного запаху.
Краще вибирати квіти з асортименту рослин, що довго зберігають свою свіжість, до таких відноситься альстромерія, хризантеми, орхідеї, протеї.
Якщо є можливість, не варто віддавати перевагу готовим букетам, тому що букет стоїть менше часу, особливо якщо він змішаний і є багато додаткової зелені. Несумлінні продавці не рідко додають у букет старі квіти. Нехай букет зберуть на очах, з рослин, вибраних особисто.