Флористи кажуть, що букет здатний зберегти свіжість протягом декількох тижнів, якщо дотримуватися простих правил догляду за ним. Звичайно, все залежить від свіжості та виду квітки, з якої складено композицію. Але все ж таки, існують деякі прийоми, що допомагають продовжити життя квіткової композиції.
Чому квіти швидко в’януть?
Для початку давайте розберемося з причинами, через які виникає ця проблема:
- довгий час без води – купуючи букет, багато хто залишає його без вологи більше 30 хвилин, що призводить до швидкої загибелі квітів надалі;
- температурні перепади – будь-яка рослина – це живий організм, який також реагує на екстремальні умови: сильна спека чи мороз негативно вплинуть на збереження букета;
- придбання на стихійних ринках – найкраще купувати квіти у перевірених місцях, де флористи чітко знають, як правильно доглядати рослини та створюють оптимальні умови для їх зберігання;
- неправильне зберігання в будинку – протяги або спека від батареї також погано впливають на стійкість букета. Крім того, поставивши букет у воду, власник може забути підрізати стебла – це дуже важливо, оскільки пори на стеблах забиваються повітряними бульбашками, перешкоджаючи попаданню вологи;
- брудна ваза – якщо на стінках накопичилися бактерії та шкідливі організми, мікрофлора буде патогенною і не дозволить квітам виглядати свіжими;
- опале листя – після 2-3 днів у вазу починає опадати листя, на яке часто ніхто не звертає уваги, а на ділі вони сильно забруднюють воду.
Поради по догляду за квітами
Основні рекомендації щодо продовження свіжості букету стосуються первинних кроків, починаючи з розпаковування букета. Уважно вивчи склад конкретної квіткової композиції і слідуй простим, але ефективним лайфхакам, які допоможуть зберегти квіти у вазі якомога довше:
- Незалежно від виду рослин важливо видалити зайве листя зі стебел, а у троянд та інших колючих квітів ще й шипи. Надлишок листя призводить до швидкого гниття, тому важливо відсікти все зайве.
- Тверді стебла потрібно обрізати косим зрізом: такий спосіб збільшує площу для всмоктування вологи з вази.
- Для того, щоб квіти простояли у вазі якомога довше, зберегли свіжий вигляд і аромат, їх потрібно підгодовувати спеціальними добривами. Такі підживлення продаються в квіткових магазинах і розраховані для домашнього використання. Букети, що стоять у вазах, зазвичай підгодовують мінералами. Вони надають зелені більшої насиченості, а кольори бутонів стають помітно яскравішими. Підживлення для квітів дозволяє зберегти воду у вазі чистої надовго, а термін життя букета збільшується у 2–3 рази!
- Свіжому букету потрібен час, щоб звикнути до кімнатних умов. Не поспішай знімати упаковку з квітів, поступово підготуй рослини до мікроклімату приміщення.
- Букети, придбані в холодну пору року, слід спочатку заносити на засклений балкон, а через 20-30 хвилин переносити до кімнати.
- Квіти не люблять сухе повітря і пряме сонячне проміння: не ставте букет біля приладів, що випромінюють тепло, біля батарей і на підвіконня.
- Покупні квіти не люблять звичайну воду, тому відразу ж необхідно додати у вазу флористичні мінерали, але попередньо замочити букет без обгортки в тазі або ванні з водою кімнатної температури, щоб наситити не тільки коріння, а й самі бутони.
- Підрізайте живі квіти лише ножем або спеціальним секатором для рослин. Дуже важливо не пошкодити стебло – це прискорить гниття.
- Міняти воду треба у вазі щодня або 1 раз на 2 дні. Освіжай зріз стебла на 1-2 см щодня: дуже важливо, щоб канал для поглинання вологи не затягувався захисною плівкою.
- Обновляй зріз, тримаючи стебла під водою, щоб бульбашки повітря не потрапили до каналів для поглинання вологи.
- Використовуйте для збереження квітів у вазі талу воду: заморожування вбиває мікроби. Для цього заморозь кілька пляшок з водою та постав у морозилку. У розморожену воду додай підживлення і тільки потім занурюй у неї рослини.
Як зберегти свіжість троянд
Відомо, що троянда досить примхлива у догляді. Але, купуючи квіти, ми часто віддаємо перевагу королеві. Декілька правил допоможуть продовжити життя чудовій троянді.
- Перед тим як ставити троянди у вазу, обріжте листя та шипи в нижній частині стебла. Флористи рекомендують виконувати цю процедуру під проточною водою. Одночасно зріжте стебло, роблячи площу зрізу якнайбільшою. Можна розсікти нижню частину стебла на кілька частин, заглиблюючись на 4-6 сантиметрів вгору. Це відкриє шлях воді до бутонів.
- Троянди рекомендується ставити у відстояну та кип’ячену воду кімнатної температури, яку слід міняти щодня, підрізаючи та розсікаючи стебло.
- Підберіть вазу такої форми та розміру, щоб стебла були занурені у воду на половину або дві третини.
- Таблетка аспірину чи цукор продовжать життя троянд. Флористи рекомендують додати 1 чайну ложку цукру або дві таблетки аспірину на літр води. І тоді троянди збережуть свіжість ще кілька днів.