Зима – це не привід для затяжної депресії, давайте радіти та любити! Дарувати квіти коханим людям або вибирати та замовляти доставку квітів. Нехай від проявів почуттів, турботи, уваги та рішення подарувати квіти взимку не зупинить погана погода та мінусова температура на вуличному градуснику. Сьогодні ми говоритимемо про те, які квіти подарувати в цю холодну пору року.
Зимові букети відрізняються від літніх, осінніх та весняних сезонних композицій. Для їх складання використовують інші види рослин та декоративні елементи.
Неприпустимо вибирати тендітні рослини з тонкими ніжними пелюстками – вони змерзнуть і букет втратить привабливий вигляд. Зимові композиції відрізняються об’ємним оформленням, яке виконує не лише декоративну функцію, а й захищає квіти від морозу.
Флору для складання букета слід вибирати з огляду на сезонні особливості. Для зимових композицій зазвичай підбирають яскраві рослини – вони нагадають про сонячні дні, які прийдуть на зміну холоду.
Амариліс
Амариліс – південна рослина, що давно полюбилася багатьом квітникам за яскравість і пишність цвітіння. Ця квітка здатна порадувати око навіть у зимову холоднечу, адже домогтися цвітіння нескладно.
Амариліс – теплолюбна рослина, яка в наших широтах вирощується в спеціальних умовах. Просто так на дачній ділянці у відкритому грунті його не виростити. Тому при складанні букетів треба враховувати походження амарилісу, щоб підкреслити його красу, екзотичність, вишуканість і допомогти йому зберегти свіжість.
Якщо є бажання, можна підібрати додаткові рослини, які не переключать увагу на себе, а навпаки підкреслять особливість амарилісу.
При складанні букетів враховуємо, що ця екзотична квітка має яскраве забарвлення та дуже приємний аромат. Тому рослини-сателіти не повинні забивати амариліс, а повинні підкреслювати його перевагу.
Але якщо не хочеться разом із квіткою подарувати і зайві турботи, то краще подати амариліс у букеті. Правильно зібрана композиція допоможе рослині відкритися по-новому та стати справжньою окрасою квіткового ансамблю.
Отримувач зможе довго насолоджуватися красивим букетом, згадуючи дарувальника, тому що амариліс здатний зберігати свіжість до 10-15 днів.
Величезні бутони діаметром від 15 см органічно підкреслять будь-яке суворе вбрання та стануть яскравим живим аксесуаром на будь-якому святковому заході.
Ілекс
Ілекс – Красива зимова рослина, без якої складно уявити собі новорічні свята. Термін «ілекс» навряд чи скаже щось людині, далекої від ботаніки. Але дуже багато людей напевно чули такі слова, як «падуб» та «гостролист». Характерна особливість цих рослин сімейства падубових – шкірясте листя, химерно «порізане» та колюче. Звідси й друга назва.
Це сімейство дуже численне, воно налічує близько 400 видів! Широко поширені на різних континентах, гостролисти здавна займали чільне місце у міфах і релігійних поглядах багатьох народів.
До цього дня ілекс знаходить широке застосування у ландшафтному дизайні, а також при обладнанні паркових зон. Розростаючись, він утворює суцільну щільну огорожу, гострі колючки якої є природною перешкодою. Така огорожа також служить гарним захистом від вітру. Багато дачників самостійно вирощують ілекс у горщиках, а потім за кілька років пересаджують його на постійне місце.
Якщо ж говорити про флористику, то в різних країнах гілочки гостролиста з ягодами широко застосовують для складання квіткових композицій, ікебан, різдвяних та новорічних вінків. Тим більше, що ця рослина дуже стійка і після зрізу може довго зберігати свою красу. Завдяки такій властивості, гостролист служить чудовим декоративним матеріалом при складанні зимових букетів. Він дуже добре гармонує з іншими квітами, хвойними гілками.
Ранункулус
Легкі ніжні ранункулуси виглядають витончено та елегантно. Повітряний букет із цих прекрасних квітів можна подарувати на будь-яке свято. Кожній жінці буде приємно отримати флористичну композицію із ранункулусів.
Ранункулуси, в народі звані жовтцями, зовні схожі на дрібні троянди або півонії, що не розпустилися. Квіти виглядають ніжно та витончено. Велика різноманітність сортів дозволяє створити композицію до будь-якого свята.
Незважаючи на зовнішню романтичність, квіти символізують владу та могутність. Пояснення цьому вкрай просте – за часів Стародавньої Русі ранункулуси вважалися символом бога війни Перуна.
Однак значення жовтців зовсім не заважає складати чудові композиції до будь-якої урочистості. Великою популярністю ранункулус користується у наречених для складання весільних букетів.
Жовтці шикарно виглядають у монобукеті та багатокомпонентній композиції з 2-3 видів квітів. Букет з одних ранункулусів вийде ніжним та аристократичним. Декоративна зелень з дрібним листям і дрібними квітами додасть композиції індивідуальності. Ранункулуси відмінно поєднуються практично з усіма рослинами.
Багатьом подобаються ранункулуси через їх красиву округлу форму і безліч дрібних пелюсток. Ці квіти стануть чудовим презентом на будь-яке свято. Кольорову гаму, кількість кольорів та оформлення букета слід вибирати з урахуванням приводу для подарунка та стосунків між дарувальником та одержувачем.
Анемон
Ніжна, романтична, елегантна, цікава, тендітна, стильна: цими словами можна описати квітку, про яку ми вам розповідатимемо. Анемони – улюблені квіти зимових наречених, вони підкреслюють білість цієї прекрасної пори року і чудово виглядають в букетах.
Анемони – квіти сімейства жовтцевих. Їх можна поєднувати з іншими квітами (крім нарцисів) або скласти монохромний букет виключно з них. Анемони вважаються зимовими квітами, проте їх можна придбати і навесні, і влітку. Спеку вони переносять погано і, якщо ви хочете побачити їх у своєму букеті влітку, будьте готові на певний ризик. Ці квіти досить тендітні, тому складати букет слід обережно. Анемони бувають різних кольорів: білі, рожеві, червоні, насичено фіолетові, фіолетові, синьо-блакитні. Така багата палітра дозволяє поєднувати анемони з іншими кольорами та вписати їх фактично у будь-яку весільну палітру. Найбільшою популярністю користуються білі та червоні анемони, але особливо гарні вони у темно-фіолетовому кольорі.
Існує легенда, згідно з якою анемони з’явилися зі сліз богині Афродіти, що оплакує Адоніса. Сам анемон символізує очікування. Назва квітки походить від грецького слово “anemos” – вітер. Саме тому анемони ще називають вітряниці. Раніше існувало повір’я, що анемони розпускаються та закриваються від вітру. Насправді це залежить від сходу і заходу сонця (у темряві квітки анемонів закриваються).
Стриліція
Стриліція – найяскравіша і незвичайна квітка. Як тільки не називають її: райська пташка, журавель, королівська квітка,і все через дивовижну форму і колір. Яскраві відтінки жовтого та червоного у поєднанні з насиченим синім кольором створюють враження чарівного, фантастичного створіння.
Батьківщина стриліції – Південна Африка, а свою назву отримала на честь англійської королеви Мекленбург-Стрелицької. За свій оригінальний зовнішній вигляд її прозвали “райською пташкою”. Однозначно квітка стриліції – це мужність, хоробрість, цілеспрямованість. Чоловічий букет зі стриліції стоятиме дуже довго, нагадуючи про те, хто його подарував.
Стриліція королівська – південна рослина, тому звикла отримувати багато сонячного світла. Нормально переносить вплив прямих сонячних променів. Чудово почувається на південних, східних і західних підвіконнях. І не набагато гірше на північному боці, просто кількість квітів буде трохи зменшена. Влітку можна сміливо виносити її на свіже повітря.