Квіткові букети мають багатовікову історію. Її і розглянемо в нашій статті
Букет квітів – це композиція зрізаних квітів, які гармонійно поєднуються за кольором, запахом, розміром. Слово «букет» прийшло до нас із Франції і у перекладі означає «красива квіткова група». Уже багато років букети є обов’язковим атрибутом до будь-якого подарунку. Квіти супроводжують нас протягом усього життя. Коли народжується нове життя, на порозі пологового будинку матір із немовлям зустрічають розкішним букетом квітів, коли людину проводжають в останню дорогу, як найвища шана – букет із живих квітів.
Давня історія квіткових букетів
Проте не всі знають, що ще в Древньому Римі на свята прикрашали приміщення квітами. А історія появи флористів починається з античної Греції, де вже тоді спеціально навчені люди створювали квіткові композиції, які ми зараз називаємо таким звичним словом «букет». Самі букети з’явилися набагато раніше, ніж їх назва. У Стародавній Індії існував звичай дарувати лише власноруч вирощені квіти. В іншому випадку це трактувалося як вияв несмаку та неповаги до людини.
Проте слава засновників сучасної флористики належить вишуканим французам. Вони завжди славилися хорошим смаком та у всі часи були законодавцямиу світі моди. Саме французи першими почали робити букети із мереживом і різноманітними пахощами. Вони відрізали бутон квітки, наколювали його на дріт, прикрашали мереживом та поливали пахощами. Проте не всі види квітів були доступні усім жителям. Серед них, як і зараз, були і дуже дорогі екземпляри. Так, у 16 столітті у Нідерландах за цибулину деяких дуже рідкісних тюльпанів можна було обміняти будинок або цілий маєток. У ці часи вже є люди, які спеціально займаються вирощуванням та продажем квітів. Їх продають не тільки у магазинах, а також імпортують у інші країни. Як дуже цінний товар квіти привозять навіть на кораблях з екзотичних країн.
У XVI – XVII століттях з’являється звичай дарувати пишні букети. У цей же час в Італії виходить книга про квітучі рослини «Флора або садова культура квітів». Тоді ж почали використовувати букети і як окрасу приміщень у королівських палацах. Багаті люди почали використовувати і бутоньєрки (маленькі букетики) для прикраси одягу чи волосся.
Які букети були популярними в новій історії?
У кінці 19 на початку 20 століття флористика стає повноцінною професією, а самі букети починають перетворюватися у витвір мистецтва. Саме в цей час флористи відійшли від середньовічних традицій використання мережива та наколювання бутонів квітів на дротики. Проте ще деякий час спостерігалася сезонність у використанні квітів – весною дарували букети із нарцисів, тюльпанів, мімози, влітку – троянди, лілії, , гладіолуси, восени – хризантеми, жоржини.
Сучасні флористи створюють надзвичайно красиві та оригінальні композиції. Поняття «букет» вже вийшло за межі звичайного розуміння цього поняття. Адже елементами букета можуть бути не лише свіжозрізані квіти, але і дикі трави, листя, прутики, лоза і ін. У одному букеті можуть поєднуватися різноманітні квіти, рослини і елементи декору. Тому якось класифікувати чи поділяти їх можна лише умовно. Так букети можна поділити на групи за формою композиції на круглі, кулеподібні, лінійні, односторонні. На дитячі свята флористи навчилися створювати букети у вигляді іграшки.
Відійшли зараз і від традиції дарування букетів лише жінкам. Сучасні флористи створюють на замовлення і чоловічі композиції. На відміну від композицій для жінок, які, як правило, яскраві та об’ємні, букети для чоловіків відрізняються більшою скромністю. Проте вони є не меншим виявом поваги та шани.
Отже, засвідчуйте свою шану, повагу, освідчуйтеся у коханні та просто подаруйте мить щастя найближчій людині за допомогою букета, інколи великого і розкішного, інколи скромного, але не менш прекрасного. Замовити букет з доставкою ви можете і в нашому магазині.