Яке значення має кількість квітів у букеті?

#Історичні_факти_про_квіти

Що символізує парна кількість квітів у букеті?

 

Обираючи у подарунок букет, ми обов’язково завжди звертаємо увагу на колір та кількість квіток у ньому. Адже, на наше переконання, і колір, і кількість  квітів у букеті мають певне значення. У нашій культурі, як і в культурі вірмен та французів, не прийнято дарувати парну кількість квіток у букеті. Такий букет, де кількість квіток парна, несуть лише на похорон та на кладовище. Ця традиція пов’язана ще із дохристиянськими часами, адже за віруваннями язичників уособленням смерті і зла є саме парні числа. Такі цифри, тобто парні, пов’язували із закінченістю, точніше із закінченням життєвого шляху. Непарні числа, навпаки, символізували розвиток, успіх, везіння та життя.

 

Традиції дарування квітів у Київській Русі

 

Проте колись у Київській Русі дві квітки на могилу покладали лише тим, хто загинув, захищаючи свою землю, щоб одна була для загиблого, інша – для Бога. До наших днів ця традиція дещо трансформувалася і парну кількість квітів ми приносимо усім померлим.

 

Проте, на відміну від нашої культури, у більшості країн Європи та Азії, і навіть у США, існує повір’я, що парна кількість квітів у букеті є символом життя і приносить щастя. Більше того, у такій країні як Ізраїль, на похорон взагалі не прийнято приносити квіти. А от грузини вірять, що дві квітки – це пара, тому ця кількість у них символізує сімейне благополуччя та гармонію. І на похорон, щоб покійниик не забрав із собою пару,  приносять лише непарну кількість квітів. Число чотири є уособленням смерті у японців, тому живій людині там ніколи не піднесуть чотири квітки. Взагалі, за їхніми традиціями, числа 1, 3 і 5 символізують “янь”, чоловіче начало, і означають рух, життя, щастя. Жіноче начало, “інь”, символізують числа 2, 4 і 6, і говорять про спокій та затишок. Символом правої сторони, сторони щастя, життя та добра у древніх піфагорійців були непарні числа, і навпаки, символом лівої сторони, а з нею і втіленням зла та смерті, були парні числа.

На сьогоднішній день, якщо квіток менше 12, то їх у нас дарують непарну кількість, а якщо більше 12 – то може бути будь-яка кількість у букеті. Головне, щоб він був піднесений від щирого серця із найкращими побажаннями, щоб ваші наміри були чистими, а думки добрими, тоді і отриманий презент буде найкращим. Нагадуємо, що замовити квіти Ви можете на нашому сайті pelustka.com.ua або безпосередньо в салоні за адресою м. Львів, вул. Промислова, 50/52

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star